Print

Батько Тарас і український “вельтаншаунг”

Written by moderator. Posted in Новини

шеваУ зв’язку з 200-літтям з дня народження Тараса Шевченка Світовий Конгрес Українців (СКУ) організовує у Нью-Йорку наукову конференцію на тему “Батько Тарас і український “вельтаншаунг”.

Конференція відбудеться 23-24 жовтня 2014 року в Принстонському університетському клубі в Нью-Йорку.

 

Print

місто сонячного проміння

Written by moderator. Posted in Новини


сег1З 13 – 28 березня студенти Інституту української філології та літературної творчості імені А. Малишка проходили практику в Угорщині в Сеґедському університеті.

Шістнадцять незабутніх днів у місті сонячного проміння – Сеґеді. Шістнадцять насичених подіями, емоціями, знайомствами, поїздками і неймовірним позитивом днів.

Угорська земля зустріла нас південним теплом і квітучими деревами, ввічливими людьми і надзвичайної краси архітектурою.

Неймовірні собори, вимощені бруківкою центральні вулички, веселі скульптури, квітучі магнолії, затишні кондитерські, неспокійна Тиса,  велосипедисти – так ми знайомились із Сеґедом.

Print

Всеукраїнська наукова конференція «Українська мовна особистість»

Written by moderator. Posted in Новини

шеф


20 березня 2014 року
 у гуманітарному корпусі Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова відбулася Всеукраїнська наукова конференція «Українська мовна особистість». Конференцію організовано Інститутом української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка до 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка та 25-річчя кафедри стилістики української мови.

Print

Флеш-моб на честь 200-ліття Тараса Шевченка

Written by moderator. Posted in Новини

флеш-моб200-ліття Тараса Шевченка відзначили флеш-мобом «Весь світ читає Шевченка» у 23-ьох країнах світу. Зокрема, учасники декламували «Заповіт».

У кожній країні флеш-моб, який організували студенти Українського католицького університету та Університету банківської справи НБУ, стартував о 12:00 за місцевим часом.

Святкове читання розпочалось у Мельбурні (Австралія), далі – у Владивростоці(Росія), Україні, Центральній  і Західній Європі, Кейптауні (ПАР) та завершилось у Бразилії й містах США і Канади.

Особливо активними були країни, де компактно проживає українська діаспора – Польща та США. Так, «Заповіт» читали в Любліні, Варшаві, Ґданську, Кракові, а також в багатьох містах Америки: у Денвері, Філадельфії, Вашингтоні.

Окрім «Заповіту», учасники співали пісень, читали поезію та прозу Тараса Шевченка, обговорювали події в Україні.

До акції долучилися і в Україні. «Заповіт» читали у Севастополі, Донецьку, Кривому Розі, Тернополі, а також в малих містах та селах Галичини.

У Яворові майже 500 людей одночасно декламували «Як умру, то поховайте…».

http://vidia.org/2014/21477